Plaster - Picture

ZAVOLOKA / KOTRA / ISOLAT PATTERN / Дмитро Федоренко (KVITNU DJ-SET)

Електроакустичні музичні експерименти на живо

09.04.2016 / субота / о 22:00

Львівська клубокав'ярня Під Клексидрою /Klub Proza, Przejście Garncarskie 2

Вхід вільний.

 kv

Kvitnu – український лейбл, створений Дмитром Федоренком (Kotra) в 2006 році. Спочатку під лейблом випускалися альбоми тільки українських артистів, проте дуже швидко він розширив кордони своєї діяльності, займаючись випуском артистів з Португалії і Італії. Сьогодні Kvitnu співпрацює з такими артистами як Pan Sonic, Zavoloka, Matter, Kotra, Sturqen, Plaster, Vitor Joaquim, VNDL, V4w.enko, Kaeba, Dunaewsky69, Asolaar i Binmatu. Випускаючи диски, лейбл одночасно займається організацією концертів, спеціальних проектів і міжнародних фестивалів. Найкращим прикладом є міжнародний Kvitnu Fest, а також Detali Zvuku. Серед тієї великої кількості запрошених до України артистів і музикантів, виступають Scom, Pan Sonic, Institut Fűr Feinmotorik, Staalplaat, Soundsystem, Pole, Pomassl, Extrawelt та інші.

Важливі події з біографії лейблу:

2013 – два диски Kvitnu номіновані на нагороди Qwartz Electronic Music Awards в Парижі - “Termination Voice” Dunaewsky69 i “Filament” Vitora Joaquima. Французький журнал SWQW помістив диск “Biorhexistasy” Matter на 3 місце в їх рейтингу TOP 10 в секції електронної музики.

2011 – Kvitnu отримали три нагороди Qwartz Electronic Music Awards в Парижі – “Найкращий альбом”, “Найкращий артист” і “Найбільше відкриття”. Додатково v4w.enko був номінований в категорії “Найбільше відкриття” зі своєю роботою “Harmonic Radio”.

Sturqena Praga з'явилася в переліку найкращих португальських альбомів 2011 року.

Три диски, що були випущені Kvitnu з'явилися в рейтингу TOP 10 електронної музики 2011 року, створеного французьким журналом Indie Rock Mag. Британський журнал і радіо-станція DARKFLOOR помістив Sturqena Praga серед найкращих альбомів 2011 року. Filament” Vitora Joaquima зайняв 9 місце в рейтингу найкращих незалежних альбомів 2011 року, створеного журналом Indie Rock Mag.

2008 – німецький інтернет-журнал Tokafi визнав альбом “Viter” Zavoloki як найкращий альбом місяця. Альбом “Graphorrhea” гурту Critikal здобув 3 нагороди в масштабному конкурсі за найкращий дизайн KAKADU Awards 2008.

Plaster – це проект електронної музики, який зародився в Римі в 2008 році. На початку колектив проекту складався з Gianclaudia Hashema Moniri i Giuseppe Carlini. Їх музику найчастіше можна охарактеризувати як похмуру, вона направлена на поєднання ембієнту, низьких бітів і гострого звучання з технікою, що завжди врівноважує глибину звуків, а кожний з них сприймається як окрема історія. На даний момент над проектом працює Gianclaudio H. Moniri, так як Giuseppe вирішив зробити перерву у своїй діяльності.

 

 

Zavoloka_by_Dmytro_MiniayloZavoloka – проект Катерини Заволоки – артистки звуку і експериментальної електронної музики, перформера, композитора, імпровізатора і графіка з Києва. Zavoloka тестує поєднання  цифрових і аналогових синтез (а також їх комбінації) з записами давніх українських народних пісень і мелодіями різних інструментів. Її музика складається з інтенсивних звукових варіацій і неочікуваних комбінацій, що поміщені в плинну та делікатну електроніку. Zavoloka співпрацює з такими артистами як: Kotra (UA), AGF (DE), Mark Clifford of Seefeel (UK), виступала як запрошений артист разом з Aphex Twin (UK) в аудіовізуальному шоу, постійно взаємодіє і грає з Laetitiа Morais (PT) — артисткою візуального мистецтва; бере участь в багатьох проектах, що поєднують у собі різні види візуального мистецтва і звукових компіляцій. Zavoloka займається також дизайном графіки українського експериментального музичного лейблу Kvitnu, яке в 2011 році було нагороджене в трьох різних номінаціях Qwartz Electronic Music Awards. В 2005 році Zavoloka отримала нагороду Honorary Mention in Digital Music & Sound Art Prix Ars Electronica за альбом “Plavyna”. В червні 2007  журнал The Wire  опублікував чималу статтю, що детально описувала музику Zavoloki. В 2008 році вона отримала грант Gaude Polonia від Міністерства культури Польщі. Zavoloka регулярно збирає концерти; її музика представляється на різних просторах — клубах, сучасних музеях, театрах і пленарних зустрічах у всьому світі. Приймала участь у багатьох міжнародних музичних фестивалях Presences Electronique (FR), Club Transmediale (DE), MadeiraDig (PT), Unsound New York (USA), Kvitnu Fest (UA), Detali Zvuku (UA), Being the Future (DE), Les Urbaines (CH), Garage (DE), Unsound (PL), Femmes (BE), Cimatics (BE), Interferenze (IT), Radius (AU), La Nuit Blue (FR), EME07 (PT), AudioVisiva (IT), Stimul (CZ), Skanu Mežs (LV). www.zavoloka.com

 Kotra (photo by Elena Tymchenko) 02Kotra – це псевдонім, а також головний мистецький проект українського музичного виконавця Дмитра Федоренка (Київ). Протягом багатьох років Kotra відкриває як у себе, так і у публіки кордони сприйняття – те, як музика діє на тіло і розум в найбільш екстремальних аспектах. Головною метою Kotra є радикальна метаморфоза за допомогою звуку, одного з найпотужніших засобів комунікації. Зіштовхуючи публіку з неможливо голосними звуковими хвилями, Kotra забезпечує їм знайомство з істотою музики, що дратує і дражнить, але існує поряд з її аскетичним характером.

Крім екстремальних сольних робіт, Kotra досліджує звук в музичних і аудіовізуальних колабораціях з такими артистами як: Zavoloka, Abs6, Black Rain, Jeff Surak, Moljebka Pvlse, Akuvido, Tenpoint, Marek Choloniewski, Jonas Grushka, Kim Cascone, Andrey Kiritchenko, Dunaewsky69 i Andreas Berthling.

Від 1998 року Kotra представляє свої оригінальні ідеї на багатьох міжнародних фестивалях в Європі, Америці і Азії. Дмитро Федоренко керує власним музичним лейблом Kvitnu, підтримує міжнародні мистецькі проекти, є продюсером фестивалей Detali Zvuku і Kvitnu Fest, читає лекції, займається консультацією різноманітних мистецьких проектів. Більше інформації про Дмитра і його заходах можна знайти на:  http://www.dmytrofedorenko.com

Kotra активний музикант і продюсер, досвідчений промоутер і куратор багатьох проектів, міжнародних фестивалів і музичних майстерень, автор значної кількості мистецьких заходів, що користуються великою популярністю серед поціновувачів експериментального напряму в музиці.

В 80-х роках Дмитро провів багато часу в музичній школі, навчаючись грати на класичній гітарі. З 1994 по 2001 навчався математики в Національному університеті, а під кінець 90-х років брав участь в заняттях Soros Center For Contemporary Arts (сфера інтересів — фільми, інтерактивні медіа, мистецтво в інтернеті і інших). В 2008 і в 2012 протягом 6 місяців працював в Краківській Музичній академії, на курсі електроакустичної музики (Gaude Polonia).

На музичній сцені Дмитро з'явився на початку 90-х років, презентуючи свої  експерименти наживо у співпраці з авторами аудіовізуальних мистецтв. На перетині років 1998 і 1999 він виступав в малих клубах Києва. В 1998 створює свій головний проект під назвою Kotra. Від 2003 організовує камеральні концерти і представляє українській публіці прекрасних артистів з різних країн. В 2005 році Дмитро започаткував міжнародний музичний фестиваль експериментальної музики Detali Zvuku, а в 2007 - Kvitnu Fest. Від 2002 по 2007 працював продюсером і куратором Nexsound. Створив три лейбли: Stan i Live Reports, а в 2006 повстає найбільш відомий – Kvitnu, завдяки якому світ побачив понад 30 альбомів.

З 2006 року Дмитро Федоренко займається міжнародними проектами, у співпраці з такими організаціями як Польський інститут, Pro Helvetia, Шведський інститут, а також Goethe Institute. В 2011 Дмитро отримав нагороду “Лейбл року” (Kvitnu) в межах Qwartz Electronic Music Awards в Парижі.

 



Share This:

facebooktwittergoogle_pluslinkedin