Про проект

lwiwroclaw

ЛЬВІВСЬКИЙ МІСЯЦЬ

1-30 квітня 2016

Знайомтеся, Україна сучасна.

ornament-03Чому у квітні?

Квітень 2016 року – це особливий час поміж католицьким (27 березня) та православним Великоднем (1 травня). У цей час примирення і проростання нового ми презентуємо у центрі Європи сучасну, молоду і цікаву Україну через Львів.

Чому Львів?

Зв'язок Вроцлава і Львова – особливий, бо нерозривно пов'язаний з драматичною історією ХХ століття. У повоєнні часи – 1945 року – кордони Польщі пересунуто зі Сходу на Захід. Ясна річ, це призвело до переселення людності. У Вроцлаві осіли чимало переселенців зі Сходу, серед них – львівська професура та митці. Таким чином інтелектуальна спадщина Львова, своєрідний genius loci міста, вкорінився у Вроцлаві.

Чим буде Львівський місяць у Вроцлаві?

Вперше у історії конкурсу «Європейська столиця культури» учасником стало місто з-поза меж Європейського Союзу. Львів буде містком, через який протягом квітня Європа зможе сягнути всієї України.

Через мистецтво і культуру, а також через безпосередній між людський контакт хочемо показати сучасну Україну – молоду, цікаву та живу. Метою Львівського місяця є не тільки презентація сучасної України, але і ініціація та посилення механізмів міжкультурної синергії між мистецькими середовищами наших країн, а також створення спільного простору для взаєморозуміння подібностей та відмінностей між мешканцями України, Польщі та ЄС.

ornament-04Створюючи програму Місяця, ми трактували Львів як місто-об’єктив, через яке можемо зазирнути вглиб цілої країни; як місто, через яке комунікуємо з культурою та мистецтвом великої України у її актуальному, особливому вимірі.

У рамках Львівського місяця протягом 30 днів Вроцлав відвідають близько 300 українських митців: поетів, прозаїків, режисерів, музикантів, кураторів, художників, перформерів та інтелектуалів з різних сфер. Нас чекає у квітні насичена та різноманітна арт-програма, створена у співпраці з українськими кураторами. Знайдете у ній концерти, дискусії, літературні зустрічі, майстер-класи, виставки, перфоманси, освітні розваги для дітей, і навіть кінопокази.

У літературній програмі буде запрезентовано найновішу українську поезію, створену від початку Революції Гідності, і укладену тепер у антологію Листи з України. Не бракуватиме і дискусій щодо актуальних суспільних тем України. Фестивальним клубом, місцем більшості зустрічей і серцем проекту стане на час квітня Львівський клуб ПІД КЛЕПСИДРОЮ. Живі музичні концерти та літературні зустрічі створять основний ритм життя клубу. Тут відбудуться зустрічі з українськими поетами, інтелектуалами, джазові концерти, виступи етно-гуртів, презентації експериментальних проектів на межі літератури, музики та візуального мистецтва. На Львівській вуличці запрошуємо гостей до майстерень сучасних та традиційних «ремесел», а також – на каву.

У кіноцентрі «Нові горизонти» на нас чекає показ найновіших трендів в українському кінематографі. Запрезентуємо усе найновіше та найбільш якісне в українському ігровому кіно та документалістиці. Покази будуть супроводжувати зустрічі з авторами, режисерами та акторами. Кіномова, як відомо, найкраще може розповісти про культуру, суспільство та світогляд сучасної України. Хотіли би, щоб внаслідок цього проекту глядачі отримали своєрідний «канон українського кіно» – фільмів, які варто переглянути європейцю, щоб пізнати і зрозуміти Україну.

Відкриватиме Львівський місяць експозиція УКРАЇНСЬКИЙ ЗРІЗ: переТВОРЕННЯ – ІІІ Трієнале сучасного українського мистецтва. Цей проект залучив до участі понад 50 українських художників і демонструє понад дві сотні арт-об’єктів з усієї України.

Narbut_Art

Орнамент, що ви бачите його на усіх наших афішах, і тут також – не просто алюзія до української вишивки, і не лише геометрична форма. Українські авангардисти Василь Єрмілов і Георгій Нарбут запозичили цей сюжет з української народної культури, і перенесли у високе мистецтво. Театр, сценографія та книжкова графіка перейняли цей мотив, він став впізнаваним і поширеним не тільки в Україні.

1930-ті, на жаль, стали не лише розквітом мистецького авангарду в Україні, але і розквітом радянського терору. Тому прізвища згаданих вище та багатьох інших українських творців зникли зі світової історії. І якщо на початку ХХ століття Дієго Рівера і Альфаро Сікейрос зустрічалися з Михайлом Бойчуком у Парижі і вільно обговорювали свої концепції монументалістики, то наприкінці ХХ століття перші двоє стали визнаними світовими геніями, а Бойчука разом з дружиною та учнями 13 липня 1937 року розстріляли у Києві за «причетність до націоналістичної терористичної організації». І щойно у ХХІ столітті Україна повертає собі і світу своїх геніїв, їхні твори та імена.

Ці гострі кути зараз пронизують усе українське – політичне, соціальне, артистичне. Вони провокують до руху вгору і нав’язують швидкий ритм. Після 30/ХІ/2013 все для нас загострилося – а особливо, відчуття справедливості, вже зведене до того у наївність та ідеалізм.

Ми не хочемо оминати гострих кутів. Ми хочемо будувати з цих елементів рівноважні, легкі і високі конструкції.

Знайомтеся, Україна сучасна.

ЛЬВІВСЬКИЙ МІСЯЦЬ | ВРОЦЛАВ

1.04.2016-30.04.2016
Вхід вільний
| дискусії | ДІАЛОГ МІСТ
| література | ЛИСТИ З УКРАЇНИ
| музика | ЗВУКИ ЗІ СХОДУ | СЛУХАЙ УКРАЇНСЬКЕ | ВУЛИЧНА МУЗИКА
| візія | УКРАЇНСЬКИЙ ЗРІЗ: переТВОРЕННЯ – ІІІ ТРІЄНАЛЕ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО МИСТЕЦТВА
| кіно | УКРАЇНСЬКЕ КІНО

Місця:

ЛЬВІВСЬКИЙ КЛУБ ПІД КЛЕПСИДРОЮ / Klub Proza, Przejście Garncarskie 2, Wrocław / | музика, література, дебати |
Старий кляштор / Purkyniego 1, Wrocław / | музика |
Кіно Нові Горизонти / Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław / | кіно |
Львівська вуличка / Przejście Garncarskie, Wrocław / | стиль і смаки |
Кам’яниця на Ринку / Rynek 25, Wrocław / | візія |

Інформація:

www.wroclaw2016.pl/lviv