DSC_0385

Неофіційний щоденник: Закриття

Атмасфера
 
Саме таке написання через «а» говорить про те, що мається на увазі не поняття, а власна назва. Але це той унікальний випадок, коли власна назва створює поняття. І це головний принцип двох сестер і трьох мужніх хлопців, що творять власну орієнтальну музичну планету, яка надзвичайно вдало пасує до останнього концерту Львівського місяця і передусім – до Великодня.

 


Борода 
 
Коли комусь кажуть «Тебе шукав хтось з бородою», то це не обов’язково значить, що тебе шукала бородата особа. Натомість це означає: тебе шукав найголовніший «десперадос» Львівського місяця – Борода. Головною суперсилою цього персонажа є життєва мудрість і одночасна швидкість у прийнятті рішень. Коли Бороді все вдається, він цитує безсмертний вислів класика Леся Подерв’янського: «Халва яхши»

 


Гітаристи 
 
У Вроцлаві їх однозначно найбільше в Польщі. Коли 1 травня відбувалася фіксація світового рекорду гітарної гри, їх зареєстрували аж 7356. Заполонивши Львівську вуличку, гітаристи виглядали дуже органічно і нагадували атмосферу дворику Львівської ратуші на Флюгерах Львова. Деякі на іншій стороні ринку пританцьовували під прекрасний концерт патріархів львівського джазу – «Dzyga Jazz Quintet».

 


Джаз.  Джазом був просякнутий весь останній тиждень Львівського місяця, адже у Вроцлаві відбувалася ще одна велика подія для міста – джазовий фестиваль «Джаз над Одрою». Сотні любителів джазу, музикантів і тисячі відвідувачів концертів, що позитивно свідчить про смаки поляків. Виявилося, що джаз – це не тільки музика, а й певна філософія життя цього міста. І це, звичайно, можна пов’язати з великою кількістю гітаристів, вже згаданих вище. Навіть фотографи, які приїжджали цього тижня, люблять джаз настільки, що слухають його не лише на роботі, але і у власних плеєрах.

 


Свята Контроля.  
 
Невід’ємний атрибут життя поляків. Без Контролі не відбувається нічого. Вона стосується всіх сфер і всіх дій мешканця Польщі, зокрема і вроцлав’яка. «Об’єкт моніторований цілодобово» - так пише у більшості місць і на вулицях міста. Існують і люди, які також постійно під наглядом. Контроля також стосується стосунків, фінансової грамотності, паління і не паління, і навіть мистецтва. Не знімати футболки у барах, не палити у приміщеннях, не ходити групами на кордоні в туалет, і головне – не забувати, що тебе переслідує Свята Контроля. У свиті святої також є малі янголи – «Фактура» і «Парагон».

 


Топій.
 
Падре Львівського місяця. Своєю могутньою постаттю він одразу освячує будь-яку тусовку, зустріч або довгу дорогу на сусідньому місці. Топій християнський, світлий і завжди приємний. Він знає сотні анекдотів, мудрощів і пісень. Він може говорити годинами, аж поки не піде у довге мовчання і не полине у чарівний світ музики і аудіокнижок. Перфоменс Падре ваш покірний слуга пропустив, але чув про нього від людей. Казали: це було про те, що «усі ми – з води і піску».

 


Хворі ноги. Легенда про хворі ноги відправляє нас до одного з вечорів у барі Каламбур, коли не зовсім твереза і дуже нав’язлива залицяльниця на чергове запрошення до танцю отримала відповідь, яка може увійти у інструментарій будь-якого митця, що хоче позбутися нав’язливої фанатки. Він прорік їй: «Маю хворі ноги». Пані зрозуміла усе і одразу.

Яя. В наближенні українського Великодня варто фарбувати яйця. Це надзвичайно заспокоює, і обов’язково зміцнює будь-кого, хто вірить у Боже Воскресіння. Великодній сніданок завжди показує, хто собі обрав міцніше яйко. Саме це і стало однією з заключних феєрій місяця: «мірялися яйками» хто як умів.Share This:

facebooktwittergoogle_pluslinkedin