tram

Добірка короткого метру

Найкраще українське короткометражне кіно, яке протягом останніх двадцяти років завоювало визнання критиків і глядачів на найбільших міжнародних фестивалях.

15.04.2016 / п'ятниця / час 20.00
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21 Wrocław
Вхід вільний

Йшов трамвай №9
Україна 2002, 9 хв.
Режисер: Степан Коваль
Сценарій: Степан Коваль
Оператор: Олександр Ніколаєнко
Музика: Ігор Жук
Виробництво: Anima Ukraina
Нагороди: Берлінський міжнародний кінофестиваль (Берлінале) – «Срібний ведмідь»

Анімація про трамвай № 9, в якому гротескно зображаються повсякденні проблеми і переживання його пасажирів. У трамваї ми зустрічаємо, зокрема кишенькового злодія, найманого вбивцю, ветерана Великої Вітчизняної війни і малого шибеника. Додає комізму мова персонажів, т. зв. суржик.

Степан Коваль народився 18 липня 1965 року. Український режисер, художник і аніматор. Закінчив архітектурний факультет Академії мистецтв у Києві, пізніше – факультет анімації Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого. З 2006 року виконує функцію головного режисера студії «Новаторфільм».

Проти сонця
Україна 2002, 20 хв.
Режисер: Валентин Васянович
Сценарій: Валентин Васянович, Іван Сауткін
Оператор: Іван Сауткін
Нагороди: Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів в Клермон-Феррані – приз журі; Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Нансі – Гран-прі; Міжнародний кінофестиваль в Торонто – відзнака журі.

Історія гончаря Тимофія, що намагається йти назустріч своїм мріям. Його лякає сіра і сумна реальність навколо, а також вбоге життя біля дратівливої і конфліктної дружини. Одного дня він йде з дому і створює свою пристань на безлюдному острові. Там віддається творчості, намагаючись виліпити з глини ідеальну жінку. Час пливе, і Тимофій починає думати про повернення…

Валентин Васянович народився 21 липня 1971 року в Житомирі. Український режисер і сценарист. Вчився на кінооператора у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого. У 2000 році закінчив режисуру документального фільму. В 2006-2007 роках навчався у Школі режисерської майстерності Анджея Вайди. Автор фільмів «Старі люди» (2001), «Звичайна справа» (2012), «Креденс» (2013).

Подорожні
Україна, 2005, 10 хв.
Режисер: Ігор Стрембіцький
Сценарій: Наталка Конончук
Оператор: Ігор Стрембіцький, Артем Васильєв
Нагорода: Міжнародний кінофестиваль в Каннах – «Золота пальмова гілка»

«Ой люлі-люлі, спатоньки хочу, покладу я головоньку на білую постелоньку, може, я засну...» Фільм про дитинство, яке не повертається, про мрії, які не здійснюються, і про те, що божевілля може бути і щастям, і  горем. Драма відбувається в Будинку ветеранів для літніх акторів, схожому на психіатричну лікарню і страшному.

Ігор Стрембіцький народився 1973 року в Івано-Франківській області. Український режисер, кінооператор і звукорежисер. Перший українець, що здобув «Золоту пальмову гілку» в Каннах. Навчався у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого у майстерні Сергія Буковського. В 2005 році був учасником Кампусу талантів «Берлінале». Створив два короткометражних фільми: «Подорожні» (2005) та «Урок німецької» (2006).

Глухота
Україна 2010, 11 хв.
Режисер: Мирослав Слабошпицький
Сценарій: Мирослав Слабошпицький
Оператор: Дмитрій Санніков
Продюсер: Денис Іванов
Нагорода: Берлінський міжнародний кінофестиваль «Берлінаре» – номінація за найкращий короткометражний фільм.

Картина, знята за один день, за неповних 400 євро, показує 10 хвилин з життя глухонімих учнів школи-інтернату. Капітан міліції силоміць затягує одного з глухонімих підлітків до себе у машину. Фільм – провісник повнометражного дебюту Слабошпицького – «Плем'я».

Ядерні відходи
Україна 2012, 29 хв.
Режисер: Мирослав Слабошпицький
Сценарій: Мирослав Слабошпицький
Оператор: Дмитро Санніков, Павло Левчук
Нагороди: Міжнародний кінофестиваль в Локарно – нагорода журі «Золотий леопард»; Бєлґрадський міжнародний фестиваль документальних і короткометражних фільмів – найкращий короткометражний фільм; Міжнародний фестиваль нового кіна SPLIT FILM FESTIVAL: Ґран-прі короткометражної програми.

Позбавлене емоцій та почуттів, змеханізоване та рутинне життя працівників утилізації ядерних відходів. Він – водій вантажівки, вона – працівниця пральні. Їхня доля висвітлена без слів, довгими сценами та широкими, симетрично скомпонованими кадрами.

Мирослав Слабошпицький – найвідоміший український режисер молодого покоління, народився 17 жовтня 1974 року в Києві. Закінчив режисуру в Київському національному університеті  театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого. Працював репортером кримінальної хроніки, писав сценарії для кіно та телебачення. Був віце-президентом Асоціації молодих кінематографістів України. З 2000 р. — член Національної спілки кінематографістів України. Через конфлікт з Державною службою кінематографії виїхав до Санкт-Петербургу, де працював сценаристом численних проектів. Повернувшись в Україну задебютував короткометражним фільмом «Інцидент». Переломом в його карєрі був фільм «Плем'я», який здобув перший раз за 53-річну історію Міжнародного Тижня критики в Каннах три з чотирьох признаних нагород, в тому числі Гран-прі.

Крос
Україна, Франція 2011, 15 хв.
Режисер: Марина Врода
Сценарій: Марина Врода
Оператор: Володимир Іванов
Нагороди: Міжнародний Каннський кінофестиваль – «Золота пальмова гілка»

Картина є спогадом авторки на тему занять з фізкультури, де вона повинна була бігати разом з іншими дітьми по лісах та бездоріжжі. Це алегоричний і метафізичний натяк на запитання: куди ми біжимо?

Марина Врода народилася 22 лютого 1982 року в Києві. Український режисер, лауреат кінопремії «Золота пальмова гілка» в Каннах 2011 року. Закінчила режисуру в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого. Працювала асистентом режисера на зйомках фільму «Щастя моє» Сергія Лозниці. Авторка короткометражних фільмів «Дощ» (2007), «Клятва» (2007) та «Крос» (2011).



Share This:

facebooktwittergoogle_pluslinkedin