Żywy ogień 2

Жива ватра

Мистецький документальний фільм про життя вівчарів українських Карпат та долю традиційного ремесла на фоні сучасних змін.

03.04.2016 / неділя / час 19.00

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław

Вхід вільний

Україна, 2015 рік, 77 хв.

режисер:  Остап Костюк

сценарій: Остап Костюк

оператори: Олександр Поздняков, Микита Кузьменко

продюсери: Данило Вулицький, Геннадій Кофман, Ольга Бесхмельниціна

виробництво: Національна кінематека України

нагороди: Спеціальний Приз журі Канадського міжнародного фестивалю документального кіно Hot Docs, відзнаки Одеського міжнародного кінофестивалю, мінського кінофестивалю Лістапад, фестивалю у Карлових Варах, Цюриху.

Героями стрічки стали прості гуцули – малий хлопчик, молодий і старший чоловіки. Усіх їх об'єднує вівчарство – ремесло, яке фінансово не вигідне і лише відчайдухи передають його від діда-прадіда.

Режисер стрічки Остап Костюк згадує: «Ми запровадили таку методику зйомки – кіноспостереження. Тобто старались не впливати на їхню діяльність, якомога більше проникнути у їхній світ і передати стан і спосіб, в який вони живуть у щоденному житті».

«Це фільм про людське покликання. Про щоденну працю, без вихідних і права на слабкість. Про гармонійний світ, який ми втратили, прагнучи комфорту, і про дитинство, яке ми залишаємо, начепивши на себе ролі дорослих…» – розповідає про фільм режисер Остап Костюк.

Остап Костюк більше 10 років досліджував гуцульську культуру, і «Жива Ватра» стала певним підсумком. Крім того, це його дебютна стрічка. Протягом 4-х років знімальна група вела кіноспостереження за героями фільму.

Остап Костюк – режисер, актор, музикант. Народився 1979 року в Коломиї Івано-Франківської області. Закінчив історичний факультет Львівського національного університету ім. І. Франка та акторську студію Театру ім. Леся Курбаса. Працював як актор у Львівському академічному театрі ім. Леся Курбаса та Мистецькому центрі «Майстерня пісні». Музикант і співавтор музичних проектів: «БАЙ. Гуцульська містерія», «Banda Arkan», «Tatosh Banda», «Гич Оркестр».

Фільмографія

Ману і капуста (2011)

Жива ватра (2013)Share This:

facebooktwittergoogle_pluslinkedin