za dwoma zającami 2

За двома зайцями

Легковажний цирульник програє в карти весь свій маєток, і відтак вирішує вигідним шлюбом виправити своє матеріальне становище, одружуючись з Пронею, хоч його серце належить іншій. Трагікомічні інтриги відбуваються у Києві на початку ХХ століття.

21.04.2016 / четвер / 20.00

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21 Wrocław

Вхід вільний

Україна (УРСР), 1961, 77 хв.

мова: українська/російська

режисер: Віктор Іванов

сценарій: Віктор Іванов

оператор: Вадим Іллєнко

монтаж: Варвара Бондіна

музика: Вадим Гомоляка

у головних ролях: Олег Борисов, Маргарита Криницина, Микола Яковченко, Наталія Наум, Анатолій Юрченко

виробництво: Національна кіностудія ім. О. Довженка

нагороди: 1999 – Українська кінопремія ім. О. Довженка – найкращий режисер, найкращий оператор, найкращий актор, найкраща акторка.

Київ, початок ХХ століття. Легковажний власник перукарського салону - Голохвастий, програє в карти власний заклад. Аби покращити своє матеріальне становище, вирішує одружитись з багатою панною Пронею. Проблема в тім, що пропозицію робить також гарній, але бідній Галині. Народна мудрість влучно підкреслює, що за двома зайцями побіжиш - жодного не спіймаєш. Костюмована комедія насичена модними макаронізмами і трохи саркастичним українським гумором. Оригінал звукової доріжки, що знаходився в маріупольському архіві, лише недавно був віднайдений реставраторами Центру Олександра Довженка. Красиві пейзажі Києва, кольорові костюми й чудова акторська гра дозволяють посмакувати цю атмосферу, повну інтриг, що розвеселяє до сліз. Це одна з небагатьох комедій в історії українського фільму, що є перлиною кінематографії.

Віктор Іванов – народився 31 січня у м. Козятині Вінницької області. Український кінорежисер, сценарист, письменник. Закінчив Всесоюзний державний інститут кінематографії (майстерня Сергія Ейзенштейна). Під час Другої світової війни воював у лавах Червоної армії, був поранений. Після війни працював на Свердловській, Вільнюській, Каунаській кіностудіях. З 1950 року – зайняв посаду головного режисера-постановника Київської кіностудії імені Довженка. Протягом багатьох років його фільми були заборонені. Найкраща робота Іванова "За двома зайцями" була визнана за найгірший фільм 1961 року, лише через 40 років був оцінений оригінальний талант режисера. Помер 18 червня 1981 року в Києві.

Вибрана фільмографія:

1958 – Сто тисяч

1961 – За двома зайцями

1965 – Ключі від неба

1971 – Веселі жабокричі

1973 – Ні пуху, ні пераShare This:

facebooktwittergoogle_pluslinkedin