Ukraini Goodbye 1

Україно, Goodbye!

Кіноальманах «українських злих» народився у розпалі економічної кризи у 2009 році. Спочатку це був проект про еміграцію, спроба дослідити причини, що примушують українців тікати з рідної країни. З часом альманах перетворився на масштабне кіновисловлювання – про те, чому українці почуваються чужинцями у своєму домі.

08.04.2016 / п'ятниця / час 19.00

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21

Вроцлав / Вхід вільний

Україна, 2011 рік, 90 хв.

режисери: Роман Бондарчук, Євген Матвієнко, Юлія Шашкова, Аксенія Куріна, Лариса Артюгіна, Дмитро Сухолиткий-Собчук, Юрій Ковальов, Оксана Кузьміна, Володимир Тихий, Мирослав Слабошпицький.

сценарій: Тимшин Іван, Ганна Легка, Марися Нікітюк, Олена Шевченко, Юлія Шашкова, Ганна Грабарська та інші.

оператори: Вадим Нестеренко, Михайло Марков, Іван Тимченко

в ролях: Олександр Алєксєєв, Анастасія Касілова, Віталіна Біблів, Тарас Денисенко, Ольга Артеменко, Ліна Будник, Валерій Астахов,

продюсери: Денис Іванов, Ігор Савиченко, Володимир Тихий

виробництво: Артхаус Трафік

«Україно Гудбай» – етап розвитку нової української кіноформації, яку кінокритики назвали «Українські злі».

Формація «українських злих» зародилася у розпалі економічної кризи у 2009 році, коли кілька продакшн-студій, дистриб’юторів, режисерів і сценаристів об’єдналися і створили безбюджетний альманах короткометражок «Мудаки. Арабески». «Україно Гудбай» починалася як проект про еміграцію, як спроба дослідити причини, що примушують українців тікати з рідної країни. З часом проект перетворився на масштабне кіновисловлювання – про те, чому українці почуваються чужинцями у своєму домі; про те, як бачить навколишню дійсність нове покоління кінематографістів; про те, що відбувається з нами тут і тепер. «Українські злі», подібно до італійських неореалістів чи британських «реалістів кухонної раковини», знімають про тих, кого знають найкраще – про себе.

«Україно Гудбай» – результат роботи творчої лабораторії, створеної для пошуку шляхів розвитку українського кіно. У рамках проекту знято 25 короткометражних робіт загальною тривалістю 6 годин. У прокатну версію альманаху увійшли лише 6 стрічок, відібраних продюсерами. Усього до реалізації проекту, що тривав два роки, було залучено близько 500 людей – режисерів і сценаристів, акторів і продюсерів, операторів і звукорежисерів, художників і освітлювачів та багатьох інших. Більшість цих короткометражок уже мають власну фестивальну біографію. В активі фільмів «України Гудбай» – участь у двох десятках кінофестивалів у всьому світі: у Каннах, Локарно, Нью-Йорку, Москві, Санкт-Петербурзі, Більбао та ін.

 Share This:

facebooktwittergoogle_pluslinkedin