orig_145348164499327

Російський дятел

Народжений і вихований в Чорнобилі, український художник Федір, намагаючись з'ясувати причини вибуху на атомній електростанції, знайомиться з таємницею Російського дятла. Його теорії здаються цілком імовірними...

24.04.2016 / неділя / 20.00

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21

Вхід вільний

Україна/США, 2015, 82 хв.
мова: українська/російська
режисер: Чед Грасія
сценарій: Чед Грасія
у головних ролях: Федір Олександрович
продюсер: Чед Грасія, Майк Лернер, Рам Девінені, Марина Орехова
виробництво: GraciaFilms, Roast Beef Productions, Rattapallax
Російський дятел: Кінофестиваль "Санденс" 2015 – Гран-прі

Російський дятел, Дуга чи ще інакше Око Москви – радянська радіолокаційна станції, що знаходиться неподалік Чорнобиля, в Україні. Її призначення ніколи не було ясним, і до цього часу є загадкою для світу. Водночас, для головного героя фільму – ексцентричного художника Федора Олександровича – ця станція стає ключем до розуміння справжніх причин катастрофи у квітні 1986 року. Тридцять років опісля того фатального випадку Федір повертається до рідного міста, бажаючи довідатися про невідомі факти, що стосуються аварії, внаслідок якої він покинув свій дім разом з п'ятдесятьма тисячами людей. Старі кадри, а також інтерв'ю з мешканцями сплітаються з його авангардним, повним абсурду й творчим баченням Холодної війни і вибуху реактора номер 4. Коли подальше відкриття таємниць стане небезпечним, Федір муситиме зробити вибір: сказати світу про відкриття чи захистити себе і сім'ю.

Чед Грасія
Американський драматург, сценарист і режисер. Від двадцяти років працює продюсером і драматургом в театрі в Нью-Йорку. Сценічні твори Чеда виставляються в США і Європі. Російський дятел – його перший кінодокумент, що отримав багато нагород, перш за все нагороду за найкраще "Закордонне документальне кіно" на фестивалі "Санденс" у 2015 році.

Фільмографія:
2015 – Російський дятелShare This:

facebooktwittergoogle_pluslinkedin