przewodnik2

Поводир

Фільм, опертий на документальні свідчення, розказує долю українських бандуристів, вбитих за наказом Сталіна в 1934 році. Свідком подій є малий хлопчина Петро – син американського інженера.

23.04.2016 / субота / 20.00

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21 Wrocław

Вхід вільний

Україна, 2014, 124 хв.

мова: українська/російська

режисер: Олесь Санін

сценарій: Олександер Ірванець, Ірен Роздобудько, Олесь Санін

оператор: Сергій Михальчук

монтаж: Денис Захаров, Валерій Козлітіна

музика: Алла Загайкевич

у головних ролях: Станіслав Боклан, Антон Грін, Джамала, Олександр Кобзар

продюсер: Максим Асадчий, Ігор Савиченко, Олесь Санін

виробництво: Pronto Film

нагороди: Варшавський міжнародний кінофестиваль у категорії Міжнародного конкурсу 2014 – Премія глядацьких симпатій, МКФ в Одесі 2014 – найкращий актор.

Події фільму відбуваються у 1932-1933-х роках в УРСР. Американський інженер Майкл Шемрок разом зі своїм десятирічним сином Пітером приїздить до Харкова працювати в якості іноземного спеціаліста, де закохується в актрису Ольгу Левицьку. В Ольгу також закоханий співробітник НКВД Володимир.  Американець помирає, натомість його сина випадково рятує невідомий кобзар. Не маючи інших способів на виживання, хлопчик стає поводирем для кобзаря. Їхня спільна, повна небезпек мандрівка показує нам реальність одного з найбільш драматичних моментів в історії України. Фільм зображає життя кобзарів – останніх їхніх представників, що боролись за волю, ходячи від села до села співали традиційні українські пісні. "Закрий очі, дивись серцем" – це ключові слова у фільмі.

Олесь Санін

Народився 30 липня 1972 року у місті Камінь-Каширському. Український кінорежисер, актор, оператор, продюсер, музикант і скульптор. Заслужений артист України. Лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка. Закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого, 1993 року — акторське відділення (майстерня Валентини Зимньої), 1998 — курс режисури ігрового фільму (майстерня Леоніда Осики). Проходив стажування в Голландії та США. Від 1994 до 2000 –  режисер, оператор, керівник департаменту фільмів і телепроектів в українському представництві міжнародної корпорації Internews Network. Голова українського Товариства кінооператорів. Олесь Санін грає на бандурі, торбані, колісній лірі, і продовжує волинську лірницьку традицію.

 

Вибрана фільмографія:

2003 – Козак Мамай

2014 – ПоводирShare This:

facebooktwittergoogle_pluslinkedin