Експерименти зі звуками, аудіо та відео: музичні перформанси, електроакустика, музика сфер і цифр.
28.04.2016 / неділя / час 20:00 / ЛЬВІВСЬКИЙ КЛУБ ПІД КЛЕПСИДРОЮ / Klub Proza, Przejście Garncarskie 2, Wrocław
Вхід вільний
20:00 Презентація львівських фестивалів нової музики: КОНТРАСТИ / ТЕТРАМАТИКА / VOX ELECTRONICA та Міжнародних майстер-класів нової музики COURSE
Міжнародний фестиваль сучасної музики КОНТРАСТИ від 1995 року утвердився як одна із найбільш знакових подій в музичному житті України, яка вплинула на формування нового покоління українських композиторів та виконавців. Організатором фестивалю є Львівська обласна філармонія.
ТЕТРАМАТИКА – мультимедійний фестиваль, присвячений аудіовізуальному та інтерактивному мистецтву. Заснований у 2013 році мистецьким об’єднанням “НУРТ”. Відбувається раз на 2 роки. ТЕТРА – це Зображення, Звук, Дія/Перформанс та Інтеракція. Акцентує на застосуванні ІТ технологій в мистецьких творах. Учасниками фестивалю були Лін Пей Чвен (TW), Павел Яніцький (PL), Міхай Ґреку (FR), Ujif_notfound (UA), Арт центр WRO та інші.
Фестиваль електроакустичної музики VOX ELECTRONICA є щорічною акцією, що презентує своєрідний зріз сучасних напрямків академічної електроакустичної музики. Окрім концертів також представляє мультимедійні інсталяції та значний едукаційний блок.
Міжнародні майстер-класи нової музики COURSE – це перші в Україні щорічні міжнародні майстер-класи для молодих композиторів, мета яких – активізувати діяльність в українському музичному середовищі та допомогти молодим композиторам налагодити нові творчі контакти із закордонними колегами. Започатковані у 2012 році COURSE стали одними з провідних майстер-класів сучасної музики у Східній Європі.
21:00 Концерт Ensemble Nostri Temporis
Аріна Шапочкіна (флейта)
Максим Коломієць (гобой)
Віктор Іванов (скрипка)
Ольга Жукова (віолончель)
Сергій Логінов (валторна)
Олексій Шмурак (фортепіано)
Богдан Сегін (мистецький керівник)
Програма:
Максим Коломієць
Speckle для флейти, валторни in F, скрипки, фортепіано і відео (2012)
(відеоряд – Любов Морозова)
Дмітрій Курляндскій
[ob]version для гобоя і фортепіано (2005)
Даріуш Пшибильський
Berceuse для скрипки і фортепіано (2004)
Шимон Восечек
Миші для флейти, гобоя, валторни in F, скрипки, віолончелі, фортепіано і відео (2012)
(відеоряд – Шимон Восечек)
Каспар Йоганес Вальтер
Obertonrondo для гобоя і скрипки (2013)
Катажина Швед
ālaya - vijñāna для скрипки, віолончелі, фортепіано і відео (2011)
(відеоряд – Матейс ван Оустерхауд)
Богдан Сегін
Взаємодія форм для флейти, гобоя, валторни in F, скрипки, віолончелі і відео (2011)
(відеоряд – Маріанна Лиско)
Олексій Шмурак
TV для синтезатора, духових, струнних і аудіозапису (2011)
Ensemble Nostri Temporis (ENT) – український колектив, який спеціалізується на виконанні сучасної класичної музики. Заснований у 2007 році в Києві з ініціативи композитора і гобоїста Максима Коломійця та композитора і піаніста Олексія Шмурака. Ensemble Nostri Temporis першими презентували київській публіці антології музичного авангарду і модернізму, і продовжують пропагувати музику найяскравіших сучасних композиторів різних поколінь.
З 2010 року керівником ENT є композитор та музичний менеджер Богдан Сегін.
Учасники ансамблю брали участь у майстер-курсах Ensemble-Akademie (Фрайбург), а також у International Summer Courses for New Music 2010 Darmstadt, і увійшли в сімку ансамблів, відібраних для участі у проекті ENSEMBLE 2010. Тісно співпрацюють з сучасними композиторами, і продовжують відкривати нові імена публіці.
ENT відкритий до міждисциплінарних проектів: у 2011 році вони записували музичний супровід для диску віршів Чеслава Мілоша (Київ), співпрацювали з письменниками Юрієм Андруховичем, Юрієм Іздриком, Сергієм Жаданом, та модельєркою Ксенією Марченко.
Богдан Сегін – композитор, менеджер музичних проектів.
Закінчив Львівську національну музичну академію. Лауреат Премії ім. Л. Ревуцького (2004). Двічі був учасником стипендіальної програми Міністра культури і Національної спадщини Польщі Gaude Polonia. Стипендіат Warsaw Autumn Friends Foundation (2003). Переможець кількох композиторських конкурсів в Україні. Член Національної спілки композиторів України. Музика композитора постійно виконується в Україні та закордоном. В доробку також музика до театральних постановок в Україні і Польщі.
З 2010 мистецький керівник Ensemble Nostri Temporis, який спеціалізується на виконанні сучасної класичної музики. У 2012 спільно з Goethe-Institut в Україні організовує проведення щорічних Міжнародних майстер-класів нової музики COURSE. У 2013 організував і провів Українську бієнале нової музики (проект відбувся у Києві і Львові). З 2012 – комерційний директор з питань розвитку сучасної музики Львівської обласної філармонії та виконавчий директор Міжнародного фестивалю сучасної музики Контрасти.
22:00 Аудіо-візуальний перфоманс Пам'ять // Остап Мануляк (музика) // Михайло Барабаш (візуалізація)
Остап Мануляк – композитор, автор звукових та аудіовізуальних перформансів. Після закінчення навчання у Львівській музичній академії двічі був стипендіатом програми Gaude Polonia міністра культури Республіки Польща (2006, 2011). У 2010 р. нагороджений Премією ім. Л.Ревуцького в галузі композиції. Працює у сфері камерної та електроакустичної музики. Займається проблематикою взаємодії зображення, дії та звуку. Викладає у Львівській національній музичній академії ім. М.В. Лисенка. Співзасновник Мистецького об’єднання НУРТ, керівник фестивалю електроакустичної музики VOX ELECTRONICA та Ансамблю сучасної музики ConstantY.
22:30 Проект Ars electroacoustica
Юрій Булка (кларнет, електроніка)
Остап Мануляк (електроніка)
Остап Манько (скрипка)
Микола Хшановський (перкусія, електроніка)
Впродовж ХХ століття у Львові дуже тісними були зв’язки між різноманітними експериментальними мистецькими середовищами. Те, що спочатку виражалося лише у спільній участі музикантів, художників та поетів у творчих угрупуваннях (Молода муза, АНУМ, АРТЕС), згодом переросло у пошук синтетичних видів мистецтва, де звукова та візуальна площини нерозривно пов’язані. Якщо експериментальні аудіовізуальні композиції Євген Слабченко розвивав у Парижі, то саме у Львові зріла ідея експериментів із нотною графікою, яка вже після війни яскраво проявилась у творчості Романа Гаубенштока-Раматі.
Проект Ars electroacoustica – це спроба нового погляду на більш ніж сторічну традицію взаємодії візуальної та звукової площини у львівському мистецькому середовищі. Це також спроба перетворити статичну графічну партитуру на активну аудіовізуальну композицію.
23:00 Manu - Minimal Connections
Minimal Connections – електронно-акустичне переосмислення концепцій Стіва Райха, Террі Райлі, Ніка Барша та інших мінімалістів сучасності. Нове трактування концепцій звуку та ритму.
Manu – це експериментальний електронний ембіент проект музиканта та композитора Михайла Балога. Як фрілансер він працює та пише для незалежнгого і документального кіно, перфомансів та театральних вистав, художніх інсталяцій тощо.
00:00 Мирослав Трофимук aka. АЙКТRONER. Live electronic set
Мирослав Трофимук – молодший (АЙKTRONER) – різноробочий в галузі культури, магістр класичної філології, фотограф, дизайнер, музикант, автор наукових статей з історії літератури, перекладів з німецької мови, поетичних творів, засновник креативного осередку “Пуп Землі” і музично-соціального проекту “ХАТНЄГРАННЯ”. Створенням музики займається з 2004 року. Основні напрямки музичної творчості три – поезо-музика, синтез українського фолькльору з експериментальною електронною або техно-музикою, тзв. “etchno”. У 2013 дебютував з проектом ЗОНА, де поєднав dark ambient та прозу Оксани Забужко, і спробував виявити природу типових для сучасного українця “зон відчуження”. У 2014 в проекті ХАТНЄГРАННЯ та у співпраці із художницею Юлею Бугаєвою ініціює проект “Частини міста. Львів” – спробу музично-візуальної презентації Львова. У 2015 році Мирослав організовує Перший міжнародний форум незалежних ініціатив “ХАТНЄГРАННЯ. КУХНЯ” для обміну досвідом між європейськими (зокрема, українськими та польськими) низовими ініціативами.
ХАТНЄГРАННЯ - це музичний проект, музично-соціальна ініціатива, незалежний лейбл та каталог ключових аспектів нової української музики. Склад музичного проект рухомий і в залежності від проекту кількість учасників міняється. Музичні проекти - це майже завжди жива імпровізація, або концептуальні проекти на стику нових технологій, музики, візуального мистецтва та тексту. Як музично-соціально ініціатива проект займається промоцією нової української музики, з акцентом на електронному звучанні та нішовості. В рамках проекту відбуваються ознайомчі майстер-класи. Лейбл ХАТНЄГРАННЯ випустив 2 фізичні релізи і кілька десятків електронних. На офіційній сторінці проекту знаходиться каталог ключових аспектів нової української музики: музиканти, групи, проекти, ансамблі, локації, видання, низові ініціативи, лейбли а також таймлайн українських фестивалів. Минулого року проект ХАТНЄГРАННЯ організував "Перший міжнародний форум незалежних ініціатив ХАТНЄГРАННЯ:КУХНЯ", на якому зустрілися ініціативи з Польщі та України.
http://pupzemli.org.ua/sound/
01:00 Noumen: IDM/Experimental Electronic
Noumen – це музичний проект композитора та виконавця Андрія Везденко, також знаного як Andrew Noumen, зі Львова, Україна. Артист працює в умовних жанрових полях IDM / Experimental Electronic.
Музика Noumen втілює собою діалектичну трансценденцію всеплинної метаморфози форми у її химерному, предвічному ритмічному круговому тані, загадковій дельфійській містерії, коливаючійсь та кружляючій під віковічний та предсутній ритмотон Космосу.
Творчість Noumen бере свій початок та набуває виразних форм з кінця 90’х. З 2010’х Noumen публікує свою музику у Великобританії (Section 27, збірки Touched, поміж інших таких легендарних артистів як Autechre, Arovane, 808 State, LFO, B12, Future Sound of London, Plaid, µ-Ziq, Orbital, Richard Devine). Реміксує та реміксується деякими з-поміж них. Концертує. Треки Noumen крутяться кращими світовими андерграундними діджеями, лунають у ефірах радіо шоу.
Невдовзі в Англії планується до виходу EP платівка та повноформатний Magnum Opus Noumen на CD, що міститиме результат роботи більш ніж за десять років.
Share This: