Mariana Sadovska - Mark Tokar Oktet

Мар`яна Садовська – Марк Токар Проект /UA/

«2014» – музичний проект, інспірований поезією Сергія Жадана та Люби Якимчук.

22.04.2016 / п`ятниця / 20.00
Львівський клуб
Przejście Garncarskie 2, Wrocław
Вхід вільний

Контрабаси: Марк Токар, Артем Каменков, Роман Хранюк

Вокал: Мар'яна Садовська і вокалістки тріо «Курбаси» (Наталія Рибка-Пархоменко, Мирослава Рачинська)

Незвичний склад: три жіночі голоси у поєднанні з трьома контрабасами у музичному проекті, інспірованому творчістю Сергія Жадана – поета й письменника, лауреата багатьох нагород (зокрема, Літературної нагороди Центральної Європи Ангелус) та Люби Якимчук – молодої, але вже відомої поетеси. Ідея цієї музичної програми виникла із зустрічі української співачки Мар'яни Садовської, джазового контрабасиста Марка Токара, львівських музикантів й етно-експериментального тріо «Курбаси». Їхні концерти – це симбіоз джазової імпровізації та фолькового багатоголосся з акторською грою. Це своєрідна музична вистава, повна трагізму, емоцій і співпереживання з артистами.

Мар’яна Садовська – співачка, акторка, музичний драматург, викладачка, фольклористка. Львів’янка, яка вже багато років мешкає в Кельні. Віртуозну музикантку через її голосову палітру та надзвичайну експресію називають «українською Бйорк». Мар’яна співпрацює з всесвітньо відомим Kronos Quartet, знаними театрами, виступає зі своїм проектом Borderland, а також бере участь у розмаїтих проектах, концертуючи по всій Європі і Америці.

marianasadovska.de

Марк Токар – джазовий контрабасист, перший український музикант, який грав на Chicago Jazz Festival, ключова постать українського джазу, співавтор численних міжнародних груп (виступав з Кеном Вардермарком, Тімом Дейзі, Дейвом Ремпісом, Фредом Фрітом, Миколаєм Тшаском, Марком Сандерсом, Магнусем Бру, Mazzol'ем) й декількох музично-поетичних проектів у дуеті з поеткою Любом Якимчук. Лідер таких проектів, як Leo’m’art, Mark Tokar’s Quintet i Avtokar. У 2005–2006 роках був арт-директором фестивалю Jazz Bez та серії концертів Metro Jazz.

marktokar.info

Роман Хранюк – випускник Музичної академії ім. Кароля Ліпінського у Вроцлаві по класу джазового контрабаса. З огляду на походження, вважає Львів своїм другим домом. Виступав з видатними музикантами: Маркусом Лаяттом, Гансом Пітером Салентіном, Давидом Доружкою, Клаудіусом Ковачем, Сією Макузені. Член польсько-українського гурту Тарака. Лауреат джазових конкурсів. Співпрацював з філармоніями в Познані та Ополі, а також з Міністерством оборони України (під час організації концертів в зоні бойових дій). До музики підходить за принципом emotional experience – внутрішнього досвіду, який передає його гра.

Тріо КУРБĀСИ у складі Наталки Рибка-Пархоменко, Марії Копитчак та Мирослави Рачинської у своїх виступах поєднує музику з перформансом і мультимедійним шоу. Вокалістки пов'язі з театром імені Леся Курбаса, а їх головним художнім задумом є дослідження народних пісень, заглиблення в їхні сенс, тему, мелодію й атмосферу. Музикантки аналізують звуковий простір пісень, експериментуючи з голосом та інструментами, намагаючись створити з ним драматичний твір.

 Share This:

facebooktwittergoogle_pluslinkedin