Majdan 2

Майдан

Документальний фільм, який висвітлює події Євромайдану – протестів проти влади на Майдані Незалежності у Києві. Кінокартина зображає відродження народу, віддзеркалює глибокі політичні й суспільні зміни в Україні.

29.04.2016 / п'ятниця / 20.00

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21

Вхід вільний

Україна/Нідерланди, 2014, 82 хв.
мова: українська/російська
режисер: Сергій Лозниця
сценарій: Сергій Лозниця
оператори: Сергій Лозниця, Сергій Стеценко
монтаж: Сергій Лозниця, Даніеліус Коканаускіс
продюсер: Сергій Лозниця, Марія Чустова-Бейкер
виробництво: Артхаус Трафік
нагороди: Кінофестиваль "Астра" в Сібіу (Румунія) – Ґран-прі, BIAFF в Батумі (Грузія) – найкращий документальний фільм

Грудень 2013 – лютий 2014. На Майдані Незалежності створюється нова Україна. Суспільство протестує проти диктатури президента Віктора Януковича і корупції уряду. Спочатку протести мають мирний характер, але за декілька днів атмосфера боротьби змінюється. З'являється поліція, чути перші постріли і вибухи… Фільм змонтовано лише з матеріалу, який було знято на Майдані. Немає жодного коментаря, розповіді на камеру замінені кадрами проголошень зі сцени. Фільм нагадує пряме включення, однак все те, що бачимо, не відбувається в реальному часі – все відтворено зі стрічки. Лозниця ставить глядачів сам на сам з зображеним.

"Для мене ця стрічка – це тріумф документального фільму. Це мистецтво без мистецтва, artless art, як говорив відомий фотограф Картьє-Брессон. Позбавлене будь-якої пропаганди і емоційного шантажу. Чиста антропологія" – Тадеуш Соболевський, "Gazeta Wyborcza".

Сергій Лозниця
Народився 5 вересня 1964 року в Барановичах (Білорусь). Український (хоч не визнає своєї національності – вважає себе громадянином Європи) режисер документальних та художніх фільмів. У 1981 розпочав навчання у Київській Політехніці. Після завершення університету і до 1991 р. працював науковим співробітником в Інституті кібернетики. У 1991–1997 роках навчався у Всеросійському державному інституті кінематографії. Автор понад десяти документальних фільмів. Більшість з них стосуються суспільних та політичних питань, що викликають дискусії як в Україні, так і в Росії. З 2001 року проживає і працює в Берліні.

Вибрана фільмографія:
2008 – Представлення
2010 – Щастя ти моє
2012 – У тумані
2014 – Майдан
2015 – ПодіяShare This:

facebooktwittergoogle_pluslinkedin