9

Львівський місяць: день 8

П’ятниця, а отже, рівно тиждень від початку проекту Львівський місяць у Вроцлаві. На жаль, справжня весна після першого вікенду тимчасово подалася з Вроцлава до Львова, але було би наївно очікувати, що Львівський місяць обійдеться без фірмової львівської погоди – дрібного дощу на цілу добу. Та все одно – на вуличці під парасолями малювали яворівські іграшки, пили каву і смакували фірмові смажені вареники, а на експозиції не меншало глядачів. До речі, тепер ви можете віртуально оглянути УКРАЇНСЬКИЙ ЗРІЗ звідусіль.

Previous Image
Next Image

Не зважаючи на погоду, друга дискусія з циклу ДІАЛОГ МІСТ – «Місто-твір» – зібрала чимало зацікавлених гостей. Ірина Янів, міська активістка та менеджерка культури зі Львова, Пшемислав Філяр, представник міського руху «Товариство покращення Вроцлава», під пильним та уважним модеруванням Бартека Ліса, який працює при Muzeum Wspolczesne Wroclaw, обговорювали перспективи та можливості співтворення міста мешканцями у Вроцлаві та у Львові: Чи є приклади ефективного залучення мешканців до вирішення питань міського простору? Як вирішуються конфліктні ситуації між представниками міської влади, жителями та бізнесом? Чи можлива взагалі консолідація мешканців навколо позитивної програми дій, чи тільки обурення може змусити людей до співпраці і оборони свого життєвого простору? Варто відзначити: після цієї розмови львівська ситуація постійних зіткнень активістів та влади чи бізнесу не виглядає вже такою безнадійною, а якраз навпаки. Виявляється, наявність численних конфліктів змусила львів’ян зробити вже кілька наступних кроків у бік прогресу і побудови суспільного діалогу в місті – важливо лиш продовжувати цей рух далі, і шукати взаємовигідної співпраці.

У кіноцентрі цього дня був показ не менш критичний, ніж дискусія – «Україно, goodbye!» свого часу викликало чимало незручних питань навіть в українських глядачів. Але приємно, що у Вроцлаві кінопрограма користується стабільною популярністю.

Вечірня музична програма п’ятниці була цього разу дуже «вроцлавською» – Карбідо та Юрій Андрухович святкували десятиліття спільної творчості. Людно, гучно, дружньо і артистично було в Львівському клубі, і після закінчення концерту ще до глибокої ночі чути було на Ринку легкою луною українські народні пісні у виконанні вроцлавського гурту і української тусовки.Share This:

facebooktwittergoogle_pluslinkedin