12919873_1531296730500147_4396601281455690106_n

Львівський місяць: День 3

Неділя була вже зовсім весняна і навіть спекотна. В той час, як площа Ринок була заповнена прихильниками Комітету Оборони Демократії, Львівська вуличка була заповнена гостями. ПІД КЛЕПСИДРОЮ Тарас та Мар’яна Прохаськи разом з гуртом DagaDana бавили цілу ватагу малюків, ковалі на вуличці кували чарівні монети-брелоки і сувенірні коркотяги, відвідувачі смакували каву, струдлі, шоколад і халву.

Previous Image
Next Image

На УКРАЇНСЬКОМУ ЗРІЗІ по обіді тривали кураторські екскурсії від Влодка Кауфмана. Польські глядачі не минають кам’яниці на Ринку 25 – у залах завжди людно, відвідувачів цікавить українське сучасне мистецтво. Журналісти, які записували відеорепортаж про виставку та Львівський місяць, коментують: така презентація візуального мистецтва допомагає краще зрозуміти загалом усе, що відбувалося в Україні протягом останніх двох років, і створює справді широку панораму сучасної української культури.

Ввечері у клубі презентували одну з головних родзинок проекту – польсько-українську антологію ЛИСТИ З УКРАЇНИ. Книга була створена спеціально для Львівського Місяця, головним редактором польської версії був Богдан Задура, упорядником – Грицько Семенчук, а передмову до книги написав Юрій Андрухович. Презентація зібрала повен зал слухачів, пан Богдан детально розповів про те, як працювалося над книгою, поділився своїми спостереженнями про українську поезію у історичному порівнянні, і навіть почитав тексти зі збірки; модерувала зустріч Ядвіга Сковрон. Сама книга розповсюджувалася, але натомість гостям пропонували внести благодійні внески на користь родини режисера Сенцова.

 

Потому ПІД КЛЕПСИДРОЮ був емоційно-інтелектуальний вибух: Олеся Здоровецька презентувала свою авторську програму для голосу та цитри на вірші українських поетів. Також співачка представила свій щойно записаний диск до цього проекту, названого експресивно – «Звуки сказу».

У кіноцентрі НОВІ ГОРИЗОНТИ тим часом під зав’язку заповнений зал дивився одну з останніх знахідок українського кінематографу – «Живу ватру» Остапа Костюка. Перед початком фільму ГИЧ Оркестр ще додатково створив відповідну атмосферу, загравши кілька пісень для вступу.

Загалом, за підсумками першого вікенду статистика Львівського місяця – дуже втішна: понад 5 тисяч відвідувачів УКРАЇНСЬКОГО ЗРІЗУ, тисячі відвідувачів на Львівській вуличці, повні зали у кінотеатрі та в клубі. Слідкуйте за нашим щоденником на сайті та youtube-каналі, приїздіть в гості, запрошуйте друзів з-за кордону – далі буде!Share This:

facebooktwittergoogle_pluslinkedin