_DSC4191

Львівський Місяць: День 1

Квітневий марафон української культури у Вроцлаві стартував дуже вдало. Протягом першого дня експозицію Українського Зрізу відвідало понад 1200 осіб, концерти і зустрічі збирали повні зали, а Львівська вуличка на Вроцлавському ринку була заповнена численними гостями.

Previous Image
Next Image

Першого квітня зранку відбулася офіційна прес-конференція відкриття, на якій виступили Артем Зозуля, директор Почесного консульства України у Вроцлаві, Олег Мандюк, Генеральний консул України в Кракові, Василь Павлюк, Генеральний консул України в Любліні, Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з розвитку, Рафал Козінський, координатор Львівського місяця у Вроцлаві, та Ян Вайс, заступник директора департаменту міжнародної співпраці міста Вроцлава. Провадив прес-конференцію Тарас Возняк. Програмову частину представляли куратори Григорій Семенчук, Катерина Сліпченко, Євгенія Нестерович, Влодко Кауфман та художник-учасник проекту Український Зріз Павло Маков.

Першою подією проекту символічно стала дискусія з циклу ДІАЛОГ МІСТ – «Чи минуле міста має майбутнє?» – за участі Тараса Возняка, Кароля Модзелевського, Едвіна Бендика та при модеруванні Катажини Учкєвіч. Відкривала програму вступним словом Зоряна Рибчинська, кураторка дискусійної програми. Тема ж самої розмови виявилася настільки цікавою, що дискусія між спікерами тривала і по закінченні публічної розмови, у кулуарах та приватно.

На відкритті виставки УКРАЇНСЬКИЙ ЗРІЗ: переТВОРЕННЯ були присутні також Кшиштоф Май, генеральний директор ЄСК 2016, Войцех Адамський, віце-президент Вроцлава, Андрій Дещиця, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща, а також – кілька сотень зацікавлених гостей з Вроцлава і Львова. Шість поверхів сучасного українського мистецтва – від вже добре відомих закордоном до ще не відомих навіть в Україні імен. Також у рамках відкриття відбулася презентація програми українських перфомансів – Костянтин Зоркін творив своє ритуальне дійство у підвальному поверсі експозиції. Зачарована публіка майже годину спостерігала за символічними діями перформера, який з впевненістю шамана оперував спеціально створеними для проекту інструментами. Після акції на експозиції лишилася інсталяція «Активне предметне середовище», яка стала водночас і наслідком перфомансу, і самостійним артефактом, що надовго захоплює увагу оглядачів.

Відкриття музичної програми Львівського місяця відбулося насправді ще 31 березня – на пре-паті виступали неповторні Lemko Bluegrass Band, і вечірка тривала до пізньої ночі. А вже 1 квітня урочисто і радісно почали тепер вже відомі, певно, усім у Вроцлаві, славні ГИЧі – і бавили люд, доки дозволяло суворе польське законодавство, а потім ще годин зо п’ять акустично. Львівський клуб ПІД КЛЕПСИДРОЮ спорожнів аж над ранок, і то лиш для того, щоб у суботу зібратися вже на сонячній Львівській вуличці.



Share This:

facebooktwittergoogle_pluslinkedin