лоз2

КОЛЬОРОВІ ОБРАЗКИ – ОСТАП ЛОЗИНСЬКИЙ

Майстер-класи писання гуцульської ікони на склі / вік від 8 років

2​3.04.2016 / субота / час 1​2.00, 15.00 / запис обов'язковий 

Цвітом української народної культури є ікона з її розквітлими хрестами, усміхненими мучениками, Ісусом Христом – дитям, Св. Миколаєм – батьком, всемогучою Покровою, всеперемагаючим Юрієм та всіма святими заквітчаними ружами, сонцями, яскравими кольорами. Простий чоловік з його наївною й емоційною віра в Бога – Добро, Любов, Життя, надихнувшись традиційною церковною культурою, століттями творив яскраві образи у народній гравюрі, хатній іконі на дошці, на полотні, на склі… Люди відчували потребу таких образів, адже вони ставали видимими святими свідками народження, шлюбу, смерті, вислуховували найпотаємніші прохання, берегли від лихого, наповнювали домівку яскравою красою Божого світу.

лоз3

Процес творення ікони на склі суттєво відрізняється від традиційного способу малювання ікони на дереві та полотні. Ікона на склі малюється у зворотному порядку: виправити чи перемалювати щось на склі неможливо. Дослідженням, відродженням та популяризацією ікони на склі Остап Лозинський займається вже доволі давно, тільки майстер-класів провів понад 100 не лише в Європі, а й за океаном.

Ікона на склі – це, неначе віконечко до втраченого Раю, в яке хочеться постійно заглядати. Вона, окрім естетичної ролі, виконує й свою пряму роль ікони, і що цікаво, діти надзвичайно задоволені тим, що самі можуть створити її.

Остап Лозинський – відомий львівський художник, бере участь у мистецьких проектах та групових виставках в Україні, Польщі, Канаді, США, Хорватії.

лоз4Share This:

facebooktwittergoogle_pluslinkedin