DJQ4

Dzyga Jazz Quintet

Музика «Dzyga Jazz Quintet» — інтелектуальна, із безмежним полем для інтерпретацій та дисонансів, із домішками етнічного мелосу та стрункою чоловічою харизмою.  

29.04.2016 / п'ятниця / 20:00

30.04.2016 / субота / 21:00

ЛЬВІВСЬКИЙ КЛУБ ПІД КЛЕПСИДРОЮ / Klub Proza, Przejście Garncarskie 2, Wrocław

Вхід вільний

Володимир Кіт – труба, флюгельгорн

Валентин Учанін – тенор та сопрано саксофони

Аркадій Орєхов – клавішні інструменти

Роман Іванчишин – бас-гітара

Олег Підківка – ударні

«Dzyga Jazz Quintet» патріархи та праотці української джазової сцени, які почали грати джаз незважаючи на тогочасний ідеологічний контроль ще в далеких 60-их минулого століття. Слід зауважити, що «Dzyga Jazz Quintet» – це не просто зірки східноєвропейського джазу, а ще не менш успішні, амбітні та висококваліфіковані фахівці в медицині, фізиці, математиці та малярстві.

Саме завдяки такому поєднанню музика «Dzyga Jazz Quintet» — інтелектуальна, із безмежним полем для інтерпретацій та дисонансів, із домішками етнічного мелосу та стрункою чоловічою харизмою. Музиканти постійно експериментують, а відтак щороку дивують новим звучанням. Грають в стилі ф'южн з елементами свінгу та авангарду, часом беруть більш фольклорний напрямок, створюючи незвичні екзотичні мелодії. Зокрема в арсеналі бенду є такі композиції, як «Танґо на схилах гори Тростян», «Синдбад» чи «Фонтан де Триві», де майстерно переплітаються джаз з елементами українського та східного фольклору. Проект в теперішньому вигляді засновано в 2001 році на першому українсько-польському фестивалі «Jazz Bez» у Львові з ініціативи директора львівського мистецького об'єднання «Дзиґа» Маркіяна Іващишина.

Володимир Кіт — трубач, який присвятив джазу понад півстоліття та водночас медик, що   займається «особливим» лікуванням, використовуючи гіпомагнітну камеру (камера, в якій нема магнітного поля Землі). В 60-их роках заснував джазовий бенд «Медікус», який неодноразово здобував нагороди на джазових фестивалях Європи, виступав з численними концертами в Австрії, Франції, Швейцарії, Німеччині, Польщі, Естонії, Латвії та ін. Вперше на фестивалі «Jazz nad Odra» виступав ще в 1973 році, де також здобув нагороду в конкурсі.

Валентин Учанін — не тільки джазовий саксофоніст, а й доктор наук та автор п'яти монографій з технічної фізики, більш ніж 200 наукових публікацій та понад 100 винаходів в сфері фізики. Виступав на численних джазових фестивалях Європи, в тому числі на одній сцені з піаністом та викладачем Люблінської музичної академії Юрієм Боннем на краківському джазовому фестивалі «Solo Duo Trio» та на фестивалі «Mikolajki Jazzowe» в Перемишлі.

Аркадій Орєхов — відомий Львівський джазовий піаніст, талановитий архітектор і художник. Його пристрасть — акварелі та міські пейзажі. Увага Орєхова до історії Львова, його вулиць і, особливо, до поїздів, залізничних вокзалів уже стала легендарною. Детальне зображення залізничних вагонів і двигунів, а також тролейбусів ґрунтується на ретельному вивченні їх структур та історії механіки. Численні персональні виставки в галереях і салонах Східної Європи, включно Росію, Польщу, Чехію та Україну. Аркадій Орєхов є постійним учасником міжнародних джазових фестивалів, в тому числі в Україні, Чехії, Німеччині та Польщі.

 Роман Іванчишин — львівський джазовий бас-гітарист та мандрівний музикант. Виступав з концертами в десятках країн Світу, а найчастіше — в Мексиці, США та Франції.

Олег Підківка —досвідчений джазмен, грає на ударних інструментах та працює в Львівському цирковому оркестрі. Постійно гастролює з концертами не лише по Україні, а й за кордоном, зокрема — в Ріо-де-Жанейро, Нью-Орлеані, Гамбурзі та Парижі.



Share This:

facebooktwittergoogle_pluslinkedin