ant1

АНТОНИЧ УДОМА

Польська прем'єра літературно-музичного спектаклю Уляни Горбачевської

Виконавці: Уляна Горбачевська, Юрій Андрухович, Марк Токар, Ришард Латецький, Барт Палиґа, VJ group Cube

10.04.2016 / неділя / час 20.00

ЛЬВІВСЬКИЙ КЛУБ ПІД КЛЕПСИДРОЮ

Klub Proza, Przejście Garncarskie 2, Wrocław

Вхід вільний

Уляна Горбачевська – режисура, голос, костюми

Юрій Андрухович – голос
Марк Токар – голос, контрабас
Рішард Лятецький – труба, аналоговий синтезатор, псевдоінструменти
Барт Палиґа – духові, електрична віолончель, фідель, голос.

ідея – Матеуш Сора
відеоарт – VJ group Cube, Володимир Олещук
фото – Ніна Андрухович

Проект є спробою відтворення поетичного світу Богдана-Ігора Антонича. Музичний еклектизм - від лемківського фольклору аж до пост-рокової психоделії - поєднується з декламацією поезії, прози, а також з багатством сценографії і елементами відео-арту, і відображається у художньому різноманітті, близькому як згадуваній постаті поета, так і головним виконавцям проекту. Будуть також презентовані спеціально перекладені для спектаклю вірші Антонича та фрагменти роману "Дванадцять обручів" Юрія Андруховича, які оповідають про життя та творчість загадкового поета.

Три частини програми – це три версії Антоничевого «вдома»:
1) дитинство, Лемківщина, Новиця;
2) Львів як сюрреалістичний мегаполіс;
3) вічність і космічний «дім за зорею».

Прем'єра спектаклю відбулася 20 лютого 2016 року у Львові.

Богдан-Ігор Антонич – один з найважливіших та найбільш загадкових поетів українського минулого століття; передчасно помер через тяжку хворобу у віці 28 років.

Юрій Андрухович – український поет, прозаїк, есеїст, перекладач; лауреат нагороди Angelus та нагороди імені Гердера; записав альбом Andruchoid з Міколаєм Тшаскою та чотири альбоми з вроцлавським експериментальним гуртом Karbido.

Уляна Горбачевська – працювала у реставрації та іконописі; випускниця Академії мистецтв у Львові;  співпрацювала з Майстернею пісні; співпрацює з Інститутом Єжи Гротовського у Вроцлаві; авторка музично-театральних проектів Солоспіви, Билина, Ультрамарин, Псальма; авторка спектаклю АНТОНИЧ УДОМА.

horbachevska-ulyana.artryptykh.com

Марк Токар – джазовий контабасист, перший український музикант, який виступав на Chicago Jazz Festival; ключова постать української джазової сцени, витончений інструменталіст, співпрацює з рядом міжнародних колективів (виступав з Кеном Ванермарком, Тімом Дейзі, Дейвом Ремпсіром, Фредом Фрітом та іншими) та має кілька спільних музично-поетичних проектів з поеткою Любою Якимчук. Лідер гуртів Leo’m’art, Mark Tokar’s Quintet i Avtokar; у 2005-2006 - арт-директор фестивалю Jazz Bez те серії концертів Metro Jazz.

marktokar.info

Ришард Латецький – мультиінструменталіст, винахідник півладової гітари (латар); грає і записує музику з відомими польськими музикантами Єжи Корновічем, Тадеушем В'єлецьким, Кшиштофом Кніттелом і Тадеушем Судніком, з якими творить Гурт Болотних Кавалерів, а крім цього – з Владзімєжем Кіньорським, Мєчиславом Літвінським, Томашем Ґвіцінським, Кшиштофом Вроном. Особливо зацікавлений імпровізованою інтуїтивною музикою, яка бере свій початок у джазі, етно, класичній і сучасній музиці. Ришард є автором багатьох музичних інстялацій і перформансів; співпрацював із варшавським театром Академія, в якому започаткував щорічний цикл концертів СУСІДИ ДЛЯ СУСІДІВ; винахідник Звукової Клепсидри, у якій пересипається звук, як пісок у годиннику, а останні гармонічні інтервали відміряють час, Сейсмофону (струси Землі  трансформує в музичну форму) та цілком нової ідеї творення музики – Музики реверсійної.

latecki.com

Барт Палиґа – віолончеліст, мультиінструменталіст, імпровізатор; спеціалізується на смичкових інструментах з цілого світу; попередньо цікавився сполученням горлового співу з сучасними музичними жанрами розважальної музики; член ансамблів Yerba Mater, Masala, Village Kollectiv; співпрацює серед іншого з Марією Помяновською, Міхалом Рудасьом та з ансамблями Mosaic і Gadająca Tykwa; записує музику для фільмів та театру з К. Дембскім і А. Лазаркєвічем.

Матеуш Сора – член Об’єднання Приятелів Новиці.Share This:

facebooktwittergoogle_pluslinkedin