Європейська прем’єра нового повнометражного документального фільму Олександра Фразе-Фразенка «Акваріум в морі. Історія Нью-Йоркської групи поетів».
22.04.2016 / п’ятниця / час 18.00
ЛЬВІВСЬКИЙ КЛУБ ПІД КЛЕПСИДРОЮ / Klub Proza, Przejście Garncarskie 2, Wrocław
Вхід вільний
В середині XX століття перед українською культурною елітою постало питання: втекти і зберегти свою національну ідентичність чи залишитись і асимілюватись в радянському просторі. Цей фільм розповідає історію Нью-Йоркської Групи Поетів, заснованої в 1950-х роках. Україномовні поети, які виросли в англомовному світі, в середині ХХ століття намагаються зберегти свою культуру і піднести її на світовий рівень. Також фільм повен поезії, фото та відео хроніки, видів Нью-Йорка, знятих у фірмовому стилі Олександра Фразе-Фразенка. Повно веселих і трагічних історій, портрет епохи, портрети поетів, які змінили українську літературу. Від режисера фільмів «Чубай» та «Дім на сімох вітрах. Портрет Василя Махна».
У фільмі знімалися: Юрій Тарнавський, Богдан Бойчук, Богдан Рубчак, Женя Васильківська, Жорж Коломиєць, Олег Коверко, Марія Ревакович, Джордж Грабович, Василь Махно, Андрій Дрозда, Віктор Неборак, Леонід Грабовський, Василь Ґабор, Тит Геврик, Юрій Кучерявий, Олександр Фразе-Фразенко. Режисер: Олександр Фразе-Фразенко (автор сценарію, інтерв’ю, зйомки, монтаж, музика). Продюсер: Василь Махно.
Олександр Фразе-Фразенко (нар. 1989) – український кінорежисер, поет, перекладач, музикант. Співзасновник продакшн-студії «OFF Laboratory». Народився та живе у Львові. Відомий своїми повнометражними документальними фільмами про українських митців, зокрема поетів. Найвідоміші фільми: «Дім на сімох вітрах. Портрет Василя Махна», 2015, «Чубай» (2014), експериментальний мюзикл «Проникнення», 2014. Найновіший повнометражний фільм: «Акваріум в морі. Історія Нью-Йоркської Групи Поетів», 2016. Зараз працює над своїм першим повнометражним художнім фільмом з робочою назвою «Найхолодніші». В роботі теж перебувають документальні стрічки «Лишега танцює» про поета Олега Лишегу та «Пан Ніхто» про поета Ігоря Калинця.
Також документує важливі культурні події. Архів налічує кількасот фільмів. Займається комерційною рекламою та виготовленням музичних кліпів. Автор семи книжок віршів. Найновіша – книжка вибраного «Яма», 2015. У своїй поезії розвиває лінію європейського модернізму. Є перекладачем книги віршів Джеймса Даґласа Моррісона, яка побачила світ 2013 року і є першим виданням Моррісона українською мовою. Також перекладає англійських поетів епохи реставрації, зокрема Джона Рочестера, Керра Скрупа, Джорджа Етеріджа. Є одним із яскравих представників української вільної імпровізаційної музики та інді-року. Найчастіше грає на альт-саксофоні, модифіковному кларнеті та дудці власної конструкції. Також володіє грою на струнних щипкових та ударних. Має спільні проекти з Юрієм Яремчуком, Ніколаєм Тшаскою, Марком Токарем, Юрієм Зморовичем, Юліаном Китастим, Олесею Здоровецькою та іншими. Дискографія складається з кількох десятків альбомів.
Share This: