У рамках Дня Вроцлава у Львові на фестивалі Флюгери Львова відбулася презентація вже завершеного Львівського місяця у Вроцлаві Європейській столиці культури 2016. Про різні напрямки програми та плани на майбутнє розповіли куратори та організатори.
Під час презентації підсумків проекту співпраці Вроцлав – Львів Європейська столиця культури Вроцлав 2016, Рафал Козінський (координатор Львівського Місяця, фундація TransKultura) підкреслив, які емоції збудило українське мистецтво, презентоване у Вроцлаві: «Проект здобув незвичну популярність – львівський квітень зібрав близько 100 тисяч відвідувачів – поляків, українців, гостей є Європейської Унії, а також з Росії. Це дозволяє нам думати про те, щоб запросити тепер ЄС за кордони Шенгену – до Львова, і далі в Україну – святкувати Європейську столицю культури також тут. То наша довгострокова мета».
Львівський місяць Європейської столиці культури Вроцлав 2016 довів, що для культури і мистецтва кордони не мають значення. У кулуарах говорилося перш за все про майбутні плани.
Григорій Семенчук розповів про роботу над наступними проектами: «Польський і англійський переклад антології української поезії «Листи з України» вже готовий – тепер провадимо розмови з комерційними видавництвами, щоб книжка потрапила у продаж. Виглядає, що у найближчому майбутньому з’явиться чеський та іспанський переклади, і наближається також польсько-словацько-українсько-чеський Місяць авторських читань».
Виставка Український Зріз: переТВОРЕННЯ найближчим часом завітає до Києва, Львова і Любліна. Восени, під час Форуму видавців, відбудеться презентація польської сучасної літератури, підготована у рамках ЄСК Вроцлав 2016. А вже в грудні чекаємо на черговий музичний проект – Джаз без кордонів, котрий поєднає два великих фестивалі – вроцлавський Jazz nad Odrą і львівський Jazz Bez.
«Львівський Місяць» став однією із наймасштабніших презентацій сучасного культурного життя України в Європі. Упродовж квітня під час «Європейської столиці культури 2016» у Вроцлаві були представлені цілі культурні блоки: сучасне українське кіно, перфоманси, медіа-арт, виступи музикантів, дискусії, резиденція менеджерів культури.
«Так сталося, що у Львові останні кілька днів хтось прокидається з Флюгерами, хтось іде на інші заходи. Я сьогодні мав змогу бути на цікавій події - на зустрічі із Любомиром Гузаром. Де він сказав одну дуже цікаву тезу: «Більший ефект народжується тоді, коли ви не даєте, не берете, а, коли ви з кимось ділитеся, з кимось творите спільну нову реальність.
Я дякую нашим польським колегам, я дякую нашим львівським, українським колегам, митцям, що вдалося створити таку класну, якісну нову реальність», - зазначив Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку під час презентації підсумків проекту Львівський місяць.
Share This: