Концерт з нагоди 10-ліття видання першого спільного альбому
08.04.2016 / п’ятниця / час 20.00
ЛЬВІВСЬКИЙ КЛУБ ПІД КЛЕПСИДРОЮ
Klub Proza, Przejście Garncarskie 2, Wrocław
Вхід вільний
Юрій Андрухович - голос
Павел Чепульковський - перкусія
Ігор Ґавліковський - гітара
Марек Отвіновський – бас-гітара
Томаш Сікора – саксофон, електроніка
+ запрошені гості
візуалізація: VJ Group Cube
Підсумок десятилітньої співпраці Karbido i Юрія Андруховича, що подарували публіці чотири альбоми і переосмислили формат музично-поетичних проектів: трилогія Самогон – Цинамон – Абсент та Atlas Estremo.
Самогон, створений на основі циклу Юрія Андруховича Пісні для мертвого півня, є поєднанням рокової та джазової динаміки з енергетикою України часів Помаранчевої революції у текстах Андруховича.
Цинамон спрямований до часів минулих. Використовуючи вірші зі збірки Екзотичні птахи і рослини, альбом відсилає до зникаючих через війни місць та містечок, покликається до творчості Бруно Шульца та міфу мультикультурної Галичини часів Австро-Угорщини та ІІ Речі Посполитої. Концертна версія Цинамону має також мультимедійний супровід, створений українськими медіа художниками, завдяки чому музика і поезія набувають детальнішого контексту.
Абсент презентує сміливе та виняткове поєднання поезії, прози, музики, фільму та візуального мистецтва. Концертна прем’єра у Києві була визнана в Україні мистецькою подією року. Альбом порушує питання присутності (чи радше відсутності) України в Європі. Символічним також є те, що місцем прем’єри музиканти вибрали залу Київської консерваторії на Майдані.
Багатогранний Atlas Estremo – це авторська подорож довкола світу спогадів, захоплень і розчарувань; це сповнений енергією глибокої незгоди музично-літературний путівник для втаємничених, у якому поетично перетворена проза Лексикону інтимних міст стала основою для авангардової панково-джазової авантюри на перкусії, басу і саксофоні.
10-ліття співпраці стало приводом для наскрізної презентації творчості, підсумування і переосмислення попередніх досягнень артистів на межі літератури, музики та візуального мистецтва. Концерти матимуть мультимедійний супровід, і презентуватимуть вибрані фрагменти з творчості колективу. До співпраці запрошені дружні артисти з Польщі та України. Гурт запланував три ювілейні виступи: у Вроцлаві, Одесі та Києві.
КАРБІДО – створений у 2004 році у Вроцлаві міждисциплінарний мистецький колектив; автори звукових спектаклів, експериментальних музичних циклів, фільмів та аудіовистав. Створюють музику для театру та кіно, також курують артистичні події. Stolik – концерт на дерев’яному столі (електроакустичний інструмент, сконструйований самими музикантами) був зіграний понад 300 разів по цілому світі (поза Європою – у Бразилії, США, Ізраїлі, Ірані, Гонконзі, Австралії). Особливість КАРБІДО – це відкрита персональна структура, яка може змінюватися залежно від кожного проекту та художньої потреби. У проектах КАРБІДО брали участь: Paweł Czepułkowski, Igor Gawlikowski, Marek Otwinowski, Tomasz Sikora, Michał Litwiniec, Jacek Fedorowicz, Marcin Witkowski (2012-2014), Peter Conradin Zumthor (2010-2012).
Юрій Андрухович (нар. 1960) – український поет, прозаїк, перекладач, есеїст. Автор культових романів: Рекреації (1992), Московіада (1993), Перверзія (1996), Дванадцять обручів (2003), Таємниця (2007); збірки поезії: Небо і площі (1985), Середмістя (1989), Екзотичні птахи і рослини (1991), Пісні для мертвого півня (2004); збірки оповідань Лексикон інтимних міст (2011), есеїв: Моя Європа (разом з Анджеєм Стасюком) (2000), Диявол ховається в сирі (2006), Тут похований Фантомас (2015). Його твори перекладені і видані у Польщі, Німеччині, Канаді, Угорщині, Фінляндії, Хорватії, США, Швеції, Іспанії, Росії та Австрії. Лауреат нагороди Благовіст (1993), лауреат премії Рея Лапіки (1996), лауреат премії ім. Гердера (Фонд Альфреда Тьопфера, Гамбурґ, Німеччина, 2001), лауреат премії миру імені Ремарка, Оснабрюк, Німеччина (2005), лауреат премії Книжкового ярмарку у Лепцігу «За європейське взаєморозуміння» (2006), лауреат Літературної премії Центральної Європи Angelus за роман «Дванадцять обручів» (пол. Dwanaście kręgów, перекладач Катажина Котинська, 2006), 2014 — лауреат Премії імені Ханни Арендт (Німеччина).
У 1985 році разом з Віктором Небораком і Олександром Ірванцем створив літературне угрупування Бу-Ба-Бу. Перекладає з польської, німецької і російської. Від 2006 року співпрацює з гуртом Карбідо, і записав з ними чотири альбоми: Samogon, Cynamon, Absynt i Atlas Estremo. Твори Андруховича неодноразово було екранізовано і поставлено на багатьох сценах України. Мешкає і працює в Івано-Франківську.
Share This: